Çekici olarak sınıflandırılan ve karada giden motorlu taşıtların, artık ilerleyememesi üzerine, onların bir yerden bir yere gitmelerini sağlayan araçlara oto çekici denir. Oto kurtarıcı da denen bu tip araçlara, yol yardım aracı da denmektedir. Yardıma ihtiyaç duyduklarından dolayı bu tip isimlendirmelerde yapılmaktadır.

Araba gibi motorlu, insan ya da yük naklinde kullanılan ve hareket kabiliyetini kaybeden araçların çekilmesini temin eden araçlara, araba çekici de dendiği olmaktadır. Hareket kabiliyetini ne sebepten yitirdilerse, ya onun anlaşılması ya da başka nedenlerden dolayı, çekiciler kullanılır. Bu noktada, ihtiyacı olan yurttaşlarımıza düşen, Hepsi Yardım adlı internet sitemiz üzerinden ya da telefon numaralarımızdan bize ulaşmak olmalıdır. En çok ihtiyaç duyduğunuz noktada daima sizin yanınızdayız.

Kazaların Baş Aktörü

Aracın arızalanması ya da kaza yapılması hallerde en çok aranan araç, oto çekicidir. Çünkü arıza ve kaza oluştuğunda, araç hareket kabiliyetini yitirir. Ya yolun ortasında çekilmeyi bekler, ya da yürüyemez bir vaziyette bir kenardadır. Hareket halinde ve trafiği kullanan diğer araçlara engel olmaması için, kazaların baş aktörü olan çekiciler devreye girer. Aracımıza ne olursa olsun yeter ki size bir şey olmasın! Hepsi Yardım adlı internet sitemiz ve dolayısı ile bizler emrinizdeyiz!

Hepsi Yardım adlı internet sitemiz üzerinde yer alan numaralar aracılığı ile nerede olursanız olun, bize ulaşmanız ile derhal sizin yardımınıza koşacağımızın bilinmesini isteriz.

Oto Çekici Araçlar

Bu tip araçlar, diğer kara taşıtlarından biraz farklıdırlar.

 1. Özel mekanizmaları vardır.
 2. Bazılarında hidrolik kaldırma sistemleri bulunur.
 3. Bazıları elektrikli sistem ile çalışır.
 4. Kasa sistemlerinde farklılar vardır.
 5. Kayar kasa özelliği ile çalışan çekici çeşidi bulunmaktadır.
 6. Ahtapot sistemli çekiciler de çekici çeşitleri arasında yer alır.

 

Özellikleri farklı olan ve değişik sistemleri olan oto çekiciler, çekilecek aracın özelliğine göre seçim yapılarak tercih edilmelidir. Her ne sebepten olursa olsun, aracınızın özelliğini bize Hepsi Yardım adlı internet sitemiz üstünden bildirmeniz ile sizin için en uygun çekiciyi ayağınıza göndereceğimizi bilmenizi isteriz.

Bir Araba Ne Zaman Çekilir?

Kazalar ve arabaların arıza yapması durumunda, insanlar çekiciye muhtaç kalırlar. Bunların dışında, trafik görevlileri tarafından da çekici çağırılarak, arabaların çekileceği bir gerçektir. Arabanızı bir yere park ettikten bir müddet sonra eğer arabanız yerinde yoksa kuvvetle muhtemel, aracınız çekilmiştir.

 1. Arabaların yaya geçitlerinde ya da yaya kaldırımlarında arabalarını, yayaların geçişini engelleyecek şekilde park etmeleri durumunda
 2. Belediye otobüslerinin ya da dolmuş ve taksilerin duraklarının olduğu yerlerde park edilmesi durumunda
 3. Devlet binaları ile Hastanelerin acil giriş ya da garajlarının önlerinde yapılan park etmelerde
 4. Tünel ve köprü girişleri ya da çıkışları ile kavşak üstü araçların geçişinin aksayacağı yerlerde
 5. Engelli yurttaşlar için hazırlanmış park alanlarında

 

Herhangi bir kaza anında, motor veya aracın yürümesine mani herhangi bir arızası nedeniyle , araçlarını bırakanlar ve park edilmez levhası olduğu halde aracını oraya bırakanların arabaları çekici ile çekilir. Hepsi Yardım adlı internet sitemiz ve 05045 092 7364 telefon numaralarımız aracılığı ile size yardım etmeye hazırız.

HepsiYARDIM.Com, koşulsuz müşteri memnuniyeti ile, tüm Türkiye'de OtoÇekici, Oto Kurtarıcı çözüm ortaklarımızla 7/24 365 gün hizmet vermektedir.

Aracınızın arızalanması durumunda aracın en yakın servise yada istediğiniz başka bir yere sevki için veya herhangi bir sebeple oto kurtarıcıya ihtiyaç duymanız halinde HepiYARDIM tüm Türkiye'de çözüm ortakları ile yanınızda.

Arabanız mı arızalandı? Araba çekicisine mi ihtiyacınız var. Tek yapmanız gereken 0 5050YARDIM'ı aramak.

TELEFON: 0 505 092 7346

Tüm hasar ve arıza durumlarınızda Tüm Türkiye'de oto kurtarıcı çözüm ortaklarımızla bir telefon kadar yakınız. 0505 0927346